Toz Design

hakkımızda

Mücevher ve takıya ilgim çocukken takmayı sevdiğim bilezik ve kolyelere kadar geri gitse de, mücevhere yönelmem çok sonraları, beğendiğim takıların nasıl üretildiğine dair merakım ile başladı. Zaman içerisinde, kendimi mücevher tasarımının sınırsız yaratım dünyasının içinde buldum. Bugün kendi tasarladığım takılar ile, çocukluk ve erişkinlik anı ve tecrübelerimin süzgecinden geçerek algılarıma ulaşan şekil, renk ve dokuları başkaları ile paylaşabiliyorum.

Tasarladığım takılarda geleneksel malzeme ve üretim tekniklerini kullanmakla birlikte, bazen farklı malzemeler ve üretim teknikleri ile denemeler yapmayı, geleneksel ile farklı’yı bir araya getirmeyi seviyorum.

Anladım ki, tasarımın başlangıç noktası ne olursa olsun—bazen bir fikir, bazen bir form—takı ortaya çıktıktan sonra onun ne olduğuna ben değil, takan karar veriyor. Buna rağmen, o karar verme anında, takıma ilgi ile bakanın düşünceleri ile kendi düşüncelerimin bir ya da başka bir şekilde buluşabildiğini düşünmek bana sonsuz bir zevk veriyor...

Leyla Taranto
tasarımcı